9 Mayıs 2012 Çarşamba

Mega Yapilar - Dubai Burj Al Arab belgeseli

Burj Al Arab (Arapça: برج العرب "Arapların Kulesi") Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri'nde lüks bir oteldir. İsmi Yelken Otel olarak da geçmektedir.
Yapımına 1994 yılında Basra Körfezi yakınlarında başlanan otel 1 Aralık 1999 yılında kapılarını müşterilerine açmıştır. Otel deniz kıyısında önceden büyük kaya bloklarının denize indirilmesiyle oluşturulan bir adacık üzerine kurulmuştur. Otel dünyanın ilk 7 yıldızlı oteli olmakla ün yapmıştır. Ve otele konaklama haricinde günübirlik kültür gezileri de düzenlenmektedir. Burj Al Arab, Arap Kulesi anlamına gelse de, mimari açıdan denizde yüzen bir yelkeni andırdıgı için Yelken Otel de denilmektedir.
Otelin dış yüzeyi hem mevcut ağırlığı azaltmak hem de sıcak havanın sirkülasyonunu sağlamak amacıyla büyük bez kumaşlardan yapılmıştır. Bu yönüyle de geceleri projektörlerle aydınlatılan dış yüzeyde değişik renk figürleri oluşmaktadır.
Etiketler: , , , , , , , , ,
- Feedburner - En çok izlenen Belgeseller - Kategoriler - Belgesel izle
Telif Hakkı - Sitemizde bulunan bütün belgeseller video upload sitelerinden alınarak tanıtım amaçlı yayınlanmaktadır. Muhtemel telif hakkı ihlalinden kesinlikle belgesellizle.blogspot.com sorumlu tutulamaz. belgesellizle.blogspot.com içerisinde yalnızca video izleme kodları (embed) bulunmaktadır. Telif hakkı içeren videolar videonun barındırıldığı video paylaşım sitesinden silindiğinde sitemizdende otomatik olarak silinmiş olur.